Technikos straipsniai

Blogas

Kodėl namų buitinę techniką, reikia taisyti taip dažnai?

Senoji karta, spėjo perstatyti virtuvę nevieną ir ne du kartus. Gera matyti kaip nauja virtuvė atrodo ar funkcionuoja. Kitas reikalas kalbant apie namu buitinę techniką.

Naujoji buitinė technika tiesiog nebeveikia taip gerai, kaip seniau, ar nebelaiko tiek kiek seniau. Nevienas yra pakeitęs didesnią ir mažesnią buitinės technikos dalį. Taigi kyla klausimas, nepaisant visų "šaunių", "inovatyvių" funkcijų (nuo garso, energijos sąnaudų sumažinimo iki papildomų ciklų..) ar įmanoma, kad gamintojai nebegamina technikos taip kaip tūrėtų?

Musų liūndnos technikos pasakos

Štai keletas žmonių istorijų apie namų technikos bėdas:

Baisusis mixeris.

Prieš du metus, aš atidaviau savo dukteriai 30-ies metų stovimą mikserį ir nusipirkau naują. Mikserio motoras greitai pradėjo sklesti keistus girdždančius garsus. Įmonės klientų aptarnavimo skyrius, pasiklausęs mikserio garso per telefoną, man pritarė ir greitai pakeitė brokuotą mikserį nauju. Naujasis nebeskleidė keistų garsų, tačiau pasirodė nesantis toks galingas, nei senasis mikseris kurį naudojau 3 dešimtmečius.

Indų plovyklė, kuri neplauna.

Šią vasarą, mes pagaliau pasidavėm ir pakeitėm savo penkių metų senumo indų plovyklę kuri, nuo pirmos dienos niekada pilnai neišplaudavo indų, nepriklausomai nuo to, kad indaplovės serviso technikus lankėme pastoviai.

Griliai, kurie mus baisiai supykdė.

Mes įsigijome mažiausia 4 dujinius barbekiu grilius per paskutiniuosius 20 metų, kurių dalys gretai surudydavo arba "atsisakydavo" veikti. Kievienas naujas modelis atrodo atitaranuja puse tiek kiek praeitas.

Žinoma neįmanoma nepripažinti, kad dabartinė technika yra daug labiau optimizuota, nes dabartinės indaplovės sunaudoja vieną šeštają vandens kiekio, kurį sunaudodavo prieš 7 metus. Palyginus senųjų modelių ir naujųjų šaldytuvai sunaudoja perpus mažiau energijos, nei tie kurie buvo gaminami prieš 15 metų.

Tačiau, atsižvelgiant į 2014 metų Customer Reports statistiką, daugiau nei vieną gaminį iš penkių tenka taisyti pakankamai greitai. Įsitikinkite pasižiūrėje į statistiką.

Buitinės technikos santykis sugendančios per 3 ar 4 metus procentais.

Taip pat beveik vieną iš trijų nešiojamųjų kompiuterių tenka taisyti per 4 metus ir retas žmogus nėra apsilankęs pas telefonų meistrus ar kitus. Šiandienos prietaisai funkcionalesni, juose daugiau elektroninių komponentų, tačiau ir daugiau potencialių gedimams atsirasti vietų.

Kodėl namų buitinė technika nelaiko?

Prietaiso kokybė susijusi su gamyba, pasauline ekonomika ir technikos įmonių pelnu, taip pat kitais veiksniais. Daugelis gaminančių įmonių perkėlė savo gamybą į ofšorines kompanijas, pervesdamos dizainą, projekavimą, surinkimą kontraktininkams, dėl ko gali kilti interesų konfliktas. Kontraktininkai dažnai bando prisivilioti verslo klientus palaikant žemas, dizaino ir projektavimo kainas. Galiausia dėmesys sukoncentruojamas į gamybos kaštų sumažinimą, nei į vartotojų interesus. Taigi taip pat dėl augančio konkurencinio spaudimo, visapusiškas pagaminimo kaštų mažinimas gali įtakoti ir technikos kokybę.

Gaminančios įmonės turi pastoviai išleisti naujus modelius. Tai reiškia pastovius naujų modelių pristatymus ir trumpus jų gyvavimo ciklus. Dizainui, inžineriniams sprendimams, surinkimui ir svarbiausia testavimui suteikiama mažai laiko.